Kıyafet seçimini kolaylaştıracak 10 moda tüyosu

yorumsuz
28 views

Kıyafet seçimini kolaylaştıracak 10 moda tüyosu

Hafta sonu geldi, çattı. Planlarınız var, fakat havanın da soğumasıyla ne giyeceğiniz bir problem. Dolabınızdaki binlerce kıyafet arasından, kıyafet seçemiyorsunuz. Bu durum size tanıdık geldi mi? Bu problemi, kadınlar düzenli olarak yaşıyor. Uplifers olarak giyinmenizi kolaylaştıracak moda ve alışveriş tüyolarını sizler için derledik.

1. Dolabınızdan eski kıyafetlerinizi çıkarın

Başlamanız gereken nokta; dolabınıza şöyle bir göz atıp, giymediğiniz ve eski kıyafetlerinizi çıkarmak. Bu durumu kendiniz için bir oyun haline getirin. Dolabınızı en sevdiğiniz mağaza olarak hayal edin ve kendinize şu soruyu sorun: “Hangilerini satın alırdım?” Seçtikleriniz dışındaki her şeyi bir kenara ayırın. Dolabınız düzenli olursa, giyinmeniz ve kıyafet seçmeniz daha kolaylaşacaktır. Ayırdığınız kıyafetleri atmak yerine, ihtiyacı olan insanlara bağış yapabilirsiniz.

2. Özel günler için alışveriş yaparken, planlı olun

Bir düğüne veya şık bir davete davetliyseniz, saatlerce kıyafet aramanız kaçınılmaz. Hem giyeceğiniz kıyafetten mutlu olmak hem de kıyafet seçiminizi kolaylaştırmak için alışverişe giderken, saçınız ve makyajınız yapılı olsun. Ayrıca, davette giyeceğiniz ayakkabı da yanınızda olsun. Böylece, kafanızda canlandırmak zorunda kalmazsınız ve seçmek daha kolay olur.

3. Kaşmir bir kıyafet alırken kaliteli olduğuna emin olun

Kaşmir farklı şekillerde işlenebildiği için, fark etmeden çok para ödeyip düşük kalitede kaşmir bir kıyafet satın alabilirsiniz. Fakat, kaşmirin kaliteli olup olmadığını anlamak için dikkat edebileceğiniz iki nokta var. Öncelikle kalın örgülü olmasına dikkat edin. İkinci olarak da esnetmeyi deneyin – eğer esnerse kaliteli kaşmir demektir. Kaşmir bir parça alıyorsanız, çok para ödemeniz kaçınılmaz. Bu yüzden, eğer kıyafetinizin kötü duruma gelmesini istemiyorsanız, soğuk suda elde yıkayın.

4. Yeni ayakkabıları acı çekmeden esnetin

Ayakta olan nasırlar ve yaralar gününüzü mahvedebilir. Bu yaralar ve nasırlar genelde topuklu ayakkabı giyince meydana gelir. Bunları önlemek için bir sürü yol denemiş olabilir ama işe yarayan bir yol bulamamış olabilirsiniz. Fakat, denenmiş ve işe yarayan bu yola inanamayacaksınız; ayakkabıları buzluğa koymak. Evet yanlış okumadınız. Buzdolabı torbalarını suyla doldurup, ayakkabının içine koyuyorsunuz. Daha sonra, ayakkabıları alıp bir gece boyunca buzlukta bekletiyorsunuz. Ertesi sabah, ayakkabılar esnemiş oluyor.

5. Kıyafetlerinizi eğlenceli hale getirin

Gün içinde kıyafet seçimine harcadığınız zamanı eğlenceli aksesuarlar kullanarak azaltabilirsiniz. Nasıl mı? Elbisenizin üstüne kolye yerine, papyon takabilirsiniz. Papyon neredeyse her kıyafetle kombinlenebilir. Ayrıca, işten çıkıp önemli bir yemeğe gidecekseniz ve yanınızda topuklu ayakkabınız yoksa şık küpeler takıp, geceye hazır olabilirsiniz.

6. Mont alırken dikkatli olun

Mont ve blazer ceket alırken dikkat etmeniz gereken tek bir şey var; omuzlarınıza oturması. Çok dar veya çok bolsa, mağazada bırakın. Montları ve ceketleri daraltmak çok zordur ve eğer üstünüze tam oturmazsa güzel durmaz.

7. Dekolteli kıyafetler seçerken dikkatli olun

Dekolteli kıyafetler seçerken bir kurala uymanız gerekiyor; sadece cildinizin tek bir bölgesinin gözükmesi. Örneğin, eğer göğüs dekolteli bir üst giyiyorsanız, altınıza mini etek giymeyin. Unutmayın ki seksi görünmek ve kendinizi güzel hissetmek dekoltenizle doğru orantılı değildir.

8. Kendinize prenses gibi davranın

Güzel görünmek sağlıklı olmakla çok alakalıdır. Her gün mutlaka kendinize dinlenmek için zaman ayırın. Gününüz ne kadar yoğun olursa olsun, iyi bir uyku çekmelisiniz. Güzellik uykusu kavramı aslında yalan değil. Kendinize kaliteli ipek bir çarşaf alın ve her gece mutlaka iyi bir uyku çektiğinize emin olun.

9. Vücut tipinize uygun kıyafetler seçin

Çevrenizdeki bazı insanların çok kolay kıyafet seçiyor olması sizi kıskandırıyor mu? Aslında o insanların yaptıkları tek şey giyecekleri kıyafet üstünde dikkatli düşünmek. Vücut tipinizi anlayın ve ona uygun kıyafetler seçin. Örneğin, V yaka üstler giymek gövdenizi daha uzun gösterir.

10. Kendinize uygun bir kot pantolon edinin

Kot her yıl ve her sezon büyük markaların koleksiyonlarında mutlaka gördüğümüz bir parça. Bu yüzden, mutlaka dolabınızda bir kotunuzun olması gerekiyor. Fakat, modaya uygun aynı zamanda da üstünüze tam oturan kot pantolon bulmak düşündüğünüzden de zor olabilir. Kot pantolon almanın ilk kuralı; eğer azıcık bile olsa size büyük geldiğini düşünüyorsanız kesinlikle bir küçük bedenini alın. Unutmayın ki, kotlar bir iki yıkamadan sonra esner. Ayrıca, evinizde bir tutkal tabancası bulundurun. Böylece, pantolonunuzdan sıkıldığınız zaman üzerini değişik süslerle süsleyebilirsiniz.

Terziye götürmeden önce mutlaka iki kez yıkadığınıza emin olun. Pantolonların paçaları ayakkabının üst kısmına kadar gelmeli. Buna göre paça boyunuzu ayarlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın