30 OLMADAN ÖNCE BIRAKMANIZ GEREKEN 5 CİLT BAKIM ALIŞKANLIĞI

yorumsuz
24 views

30 OLMADAN ÖNCE BIRAKMANIZ GEREKEN 5 CİLT BAKIM ALIŞKANLIĞI

Şu hayattaki bazı alışkanlıklarınız sizin için oldukça kötü, farkındasınız değil mi?

Mesela; kanepenizde harcadığınız vakit spora ayırdığınız vakitten çok daha fazla.

Fakat özellikle de cildinizin sağlığı söz konusu olduğunda, bazı kötü alışkanlıklarınızdan 30 olmadan önce hemen vazgeçmenizde fayda var. Buna cildiniz için iyi olacağı düşünülen alışkanlıklar da dahil.

İşte, farkına bile varmadan cildinize zarar veren alışkanlıklara göz atıp, bir vedalaşma töreni düzenlemenizi tavsiye ederiz.

Bunları düzeltmeye çalışın ve kendinizi 30’lu yaşlarınıza muhteşem cilt ile hazırlayın.

1. Makyajınızla uykuya dalmaya bir son verin

Evrensel bir güzellik gerçeğini bir kez daha duymak ister misiniz?

Cildinizdeki hücrelerin günün hasarını onarmak için gece uykuya dalmanızı bekliyor oluşunu unutmayın.

Sekiz saatlik uykuda yüzünüzde kalan makyaj, gözeneklerinizi tıkayabilir ve aynı zamanda hassas veya kolayca tahriş olmaya müsait cildiniz varsa daha da kötüleştirebilir.

2. Güneş koruyucusunu gün boyunca yalnızca bir kez mi uyguluyorsunuz?

Güneş kreminin etkisi sadece iki saat sürer.  Güçlü UV ışınlarıyla baş etmek için günde sadece bir kere güneş koruyucu sürmek yeterli olmamakta.  Bu nedenle güneş kreminizi gün boyunca tekrar uygulamanızı tavsiye ederiz.
3. Ölü hücrelerden kurtulun

Unutmayın ki, cildiniz yaşlandıkça ölü cilt hücreleri yüzeyde daha hızlı birikmeye başlar.  Bu nedenle ölü cilt hücrelerini temizlemelisiniz, bu konuda piyasadaki ürünlerden destek alabilirsiniz. En iyi sonuç için peeling’e sıcak bakabilirsiniz. Tabii hassas bir cildiniz varsa peeling çok doğru bir seçim olmayabilir, aklınızdan çıkarmayın.

4. Makyaj fırçalarınızı temizlemeden kullanmayın

Makyaj fırçalarınızı temizlemek gözünüzde büyüyen bir iş olabilir ama cilt sağlığınız söz konusu olduğunda bu durum eğlenceli bir işe çevrilebilir. Temizlemediğiniz fırçalarınız her yüzünüze dokunduğunda, bakteri toplamaya devam eder ve bakteriler fırçalar içinde büyümeye devam edebilir. Haftada en az bir kere fırça temizleyicisiyle fırçalarınızı iyice temizlemeyi es geçmeyin, cildiniz size teşekkür edecek.

5. Tatlıyla olan ilişkinizi gözden geçirin

Araştırmalar, beyaz ekmek ve şekerli gıdaların akne ile yakından ilişkili olduğunu gösteriyor, meyve gibi düşük glisemik gıdaların bu listeye dahil olmadığını biliniyor. Tamam, hayatınızdan çikolatayı silmeyin ama akne problemi ile uğraşıyorsanız, en azından bunu haftada bir kez sınırlamayı deneyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın