GÜZELLİK KONUSUNDA EN ÇOK MERAK ETTİĞİNİZ SORULARI CEVAPLADIK

yorumsuz
28 views

GÜZELLİK KONUSUNDA EN ÇOK MERAK ETTİĞİNİZ SORULARI CEVAPLADIK

Makyaj ve bakım konusunda aklınıza takılan soruların cevapları, anında uygulayabileceğiniz teknikler…

Makyaj temizleyici ürünlerin hepsi cildime zarar veriyor. Yerine nasıl bir ürün kullanabilirim?
Az miktarda Hindistan cevizi yağı ile gözlerinizi nazikçe makyajdan arındırabilirsiniz. Hem cildiniz için doğal bir ürün kullanmış olursunuz, hem de bu yağ cildinizi nazikçe nemlendirir. Ayrıca Hindistan cevizi yağını duştan sonra tüm vücudunuza sürebilirsiniz, çok yumuşatacak.

Saçlarımın doğal bir şekilde ışıldaması için ne yapabilirim?
Banyo yaparken saçınıza kreminizi sürüp duruladıktan sonra, bir dakika boyunca saçınızdan soğuk su akıtın. Hem saçlarınız yumuşayacak ve ışıl ışıl olacak hem de kafa derinize masaj yapılacak. Saçınızı iyi kurutmayı da ihmal etmeyin.
Makyaj yapmadım ve çantamda sadece rujum var. Gün sonunda taze görünmem gerekİyor, ne yapmalıyım?
Cildinizdeki yağlanmayı temiz bir mendille hafif dokunuşlarla aldıktan sonra, rujunuzu parmak uçlarınızla yanaklarınıza ve biraz da göz kapaklarınıza sürün. Dudaklarınıza da uygulayın. İşte size taze bir görünüm!

Eyeliner’ımı evde unutmuşum ve tazelemem gerek! Ne yapmalıyım?
Maskaranızı kullanabilirsiniz! Maskara fırçasının ucu sivridir, ucunda kalan maskarayı kirpik diplerinize ince bir şekilde sürün. Çok doğru bir çizgi oluşturmasa da, önceden kalan eyeliner’ınızın rengini koyulaştırmaya ve belirginleştirmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca sıvı yapısı ile sürmesi tahmin ettiğiniz kadar zor değil ve kalıcılığı çok daha uzun!

Gözlerim çok küçük ve onları daha büyük göstermek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
Takma kirpik takabilirsiniz! Nasıl mı? Kirpiklerinizin yapay durmaması için öncelikle uzunluklarının neredeyse yarısını kesin ve kirpikleri sadece gözlerinizin dış kısımlarına doğru takın. Göz pınarlarınıza doğru azalmaları gözlerinizi daha büyük göstermeye yardımcı olacaktır.
Saçım çok temiz değil ve bir davete katılmam gerekiyor. Hızlı bir şekilde nasıl şekil verebilirim?
Saçınızı güzelce tarayıp, ince bir saç lastiği ile kulaklarınızın hizasından biraz üstte atkuyruğu yapın. Alt kısmından yarım parmak kalınlığında bir tutam alın ve lastiğinizi çevresinde sonuna kadar döndürün. Birkaç tel tokayla kuyruğunuzun içine doğru tutturun. Biraz da makyaj yaptıktan sonra hazırsınız!

Kirpiklerim istediğim kadar kıvrılmıyor, ne yapabilirim?
Her sabah makyajınızı yapmadan önce kirpik kıvırıcınızı bir saç kurutma makinasıyla uzunca süre ısıtın ve kirpiklerinizi öyle kıvırın. Kirpiklerinizi sıkıştırdıktan sonra bir süre beklemeniz ve o şekilde soğumaları, uzun süre bu şekilde kalmalarına yardımcı olacak. Hemen üzerine bolca maskara uygularsanız farkı göreceksiniz.
Sabah işe geldim, akşam bir toplantıya gitmem gerekiyor ve gün içinde kuaföre gidecek zamanım yok. Saçlarımın akşama kadar hacimli olabilmesi için ne yapabilirim?
Saç köklerinizden başlayarak uçlarına kadar kuru şampuan uygulayın. Sonrasında saçınızı tepeden toplayın. Eğer saçlarınız uzunsa tepeden topuz da yapabilirsiniz. Akşam açtığınızda çok hacimli görünecek, ayrıca yanınızda saç spreyiniz varsa, sabitlemek için hafifçe sıkabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın