IŞILTILI BİR CİLT VE HACİMLİ SAÇLAR İHTİYACINIZ OLAN BAKIM YAĞI

yorumsuz
10 views

IŞILTILI BİR CİLT VE HACİMLİ SAÇLAR İHTİYACINIZ OLAN BAKIM YAĞI

Argan yağının modası asla geçmeyecek anlaşılan.

Argan yağının ilk başta aklımıza parlak ve hacimli saçlar getirdiği ortada. Çoğu güzellik ve saç bakım ürününün içinde bulunan argan yağı, cilt bakımı konusunda da kalbimizi fethetmeyi başarmış durumda elbette! Josie Maran Cosmetics’in (tüm ürünlerinde ana bileşen olarak argan yağını kullanıyorlar) kurucusu Josie Maran ve Wexler Dermatoloji’den Dermatolog Patricia Wexler, ışıltılı bir cilde ve hacimli saçlara kavuşmak için neden argan yağı kullanmanız gerektiğini 6 maddeyle özetliyorlar. Eğer Argan yağı kullanmaya ara verdiyseniz, ona yeniden şans tanımanızda fayda var. 

1- İçinde birden fazla yararlı bileşen barındırıyor.

Argan yağı antioksidan, E vitamini, linoleik asit ve önemli omega yağ asidi bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Maran, “Argan yağı, cildiniz için besleyici ve koruyucu bir yiyecek gibidir,” diyor.

2- En kuru cildi bile nemlendirebilir.

Dr. Wexler, argan yağının herhangi kuru bir cilt üzerine uygulandığında muhteşem bir nemlendirici görevi gördüğünü söylüyor, nemlendirmenin yanında kızarık ve hassas ciltler için antienflamatuvar özellikleri de barındırıyor. Ayrıca argan yağı, sebum seviyenizi kontrol ederek cildin yağ üretimini dengelemeye de yardımcı oluyor.

3- Gözeneklerinizi tıkamıyor.

Evet, biz de en başta yüzümüze saf bir yağ sürme konusunda endişeliydik, fakat Dr. Wexler’a göre argan yağı doğal yağ üretiminizi dengelediğinden dolayı sivilce ve akne oluşumunda azalmaya yardımcı olabiliyor. “Antioksidanlar iltihaplı akne oluşumunu azaltırken E vitamini ise cildinizin iyileşmesine yardımcı oluyor,” diye ekliyor Dr. Wexler.

4- Argan yağı iyileştirici bir yaşlanma karşıtı serumu yerine de geçebilir.

Saydığımız birçok yararının yanında argan yağı yaşlanma karşıtı bir serum olarak da kullanılabiliyor! Dr. Wexler, antioksidanların zarar görmüş ve tahriş olmuş bir cildi onarmak için mükemmel olduğunu söylüyor. “Ayrıca argan yağı, UV radyasyonunun sebep olduğu oksidatif hasarı da önlüyor.”

5- Sabah ve akşam kullanılabiliyor.

“Argan yağı, günlük bir nemlendirici olarak kullanılabilecek kadar hafif olmakla birlikte gece serumu olabilecek kadar da yoğun onarım yapabilir,” diyor Maran. Bir şişe içinde iki ürün mü? Satıldı!

6- Hindistan cevizi yağına karşı güçlü bir rakip.

Eğer çok sevdiğiniz hindistan cevizi yağı ve argan yağının cilt bakımı açısından farkını merak ediyorsanız bu sorunun çok kısa bir cevabı var: bu sizin cildinizin neye ihtiyacı olduğuna bağlı. Dr. Wexler’a göre hindistan cevizi yağı kuru ve çatlamış bir cilt için güçlü bir nemlendirici olmakla beraber saç ve tırnaklarınız için de gerekli bakımı yapabilir. Ama kendisi yaşlanma karşıtı bakım için argan yağını tercih ediyor, özellikle sorunlu ve akneye eğilimli ciltler için argan yağını öneriyor.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın