JENNIFER ANISTON’IN KUSURSUZ SAÇLARININ SIRRI

yorumsuz
40 views

JENNIFER ANISTON’IN KUSURSUZ SAÇLARININ SIRRI

90’lı yıllarda Friends dizisinde canlandırdığı Rachel karakteriyle hayatımıza giren ve o günden bu yana dünyadaki hemen hemen her kadının -başta saçları olmak üzere- 1 numaralı güzellik ikonlarından birine dönüşen Jennifer Aniston; 47 yaşında olmasına rağmen halen seksi ve doğal görüntüsüyle ışıldamayı başarıyor. Halen kuaföre gösterdiğimiz resimlerin sahibi olan Jennifer Aniston, imrenerek baktığımız doğal ve sağlıklı ikonik saçları için çok zor ritüeller uygulamıyor, anahtar kelimesi doğallık. Jennifer Aniston, kendisi gibi kusursuz saçlara sahip olmanın tüyolarını veriyor:

Kuru şampuanları o da çok seviyor! “Kuru şampuanlar son bir aydır kurtarıcım. Spor salonundan çıktıktan sonra genellikle saçımı önce kurutup sonrasında kuru şampuan kullanıyorum. Kulağa garip geliyor farkındayım ancak farkı farkedeceksiniz. Saçlara doğal plaj dalgaları bile veriyor.”

Saç spreyini nasıl kullandığı sorulduğunda ise bunun aslında karışık ve tam anlamıyla anlatmasının zor olduğunu belirtiyor. “Aslında bu biraz karmaşık. Genelde özellikle ellerimi kullanıyorum. Saçlarımı parçalara ayırığ saç spreyini kullanmak daha iyi. Parça parça ayırıp spreyi uyguluyor, sonrasında da kurutma makinesi tutuyorum.”

Saçları ekstra kirliyken uyguladığı pratik saç modelleri“Doğrusunu söylemek gerekirse ikinci ya da üçüncü günde saçlarımın daha iyi göründüğünü düşünüyorum. Ama eğer gerçekten çok yoğun olup dördüncü günü bulmuşsam her zaman ensede at kuyruğu ya da ense topuzu uygularız. Şapka da her zaman iş görür.”

Birlikte çalıştığı ünlü saç artisti Chris McMillan’dan öğrendiği en iyi saç tüyoları hakkında: “Chris gerçekten saçlara takıntılı. Çok ciddiyim takıntılı. Ve bu yüzden en sağlıklı yolun ne olduğunu da ona sorabilirsiniz. Saçlar için en sağlıklı yol, kendi kendilerine kurumaya bırakmak. Aslında dalgalı saçlara sahibim ama bana her zaman ‘Doğal kurumaya bırak. Dokunmak cazip gelecek ama dokunma’ der.”,

Aynı zamanda sabahları  kontrol altına alınmış dalgalarla uyanmak için gece saçlarımı örüp uyuyorum. Üç adet örgü yapıyorum ve sabah kalktığımda güzel bir görünüm elde etmiş oluyorum.

Diğer önemli şey ise saçlarınızı her gün yıkamamaya çalışın. Bu saçlarınızı zedeleyen ilk faktör olacaktır. Aynı şey, fazla saç ürünü, saç kurutma ya da saç düzleştiricisi kullanmak için de geçerli. Bunların hepsi saçlarınıza zarar verir.

Saçlarıyla 90’lı yıllardan beri dünyadaki neredeyse tüm kadınların ilhamı olan Jennifer Aniston, peki söz konusu kendisi olduğunda kimin saçlarından ilham alıyor? ” Her zaman sağlıklı, gür ve doğal görünen saçlardan hoşlanmışımdır. Bence Gisele Bündchen’in kusursuz saçları var. Ayrıca Courtney Cox da dünya üzerindeki en gür ve en iyi durumdaki saçlara sahip olabilir. Bence ben her zaman sağlıklı saçların peşindeyim.”

Peki diyet saç sağlığını nasıl etkiliyor? “Tanrım, kesinlikle diyetin saçlar konusunda büyük bir rolü var. Saçlarınızda, cildinizde, tırnaklarınızda, her şeyde! Vücudunuza ne koyarsanız; kendisini tırnaklarınız ve saçlarınızda gösterir. Yani bunun oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yeterince su içmezseniz bunun da sonuçlarını cildiniz ve saçlarınızda göreceksiniz. Unutmayın ki saçlar ve cilt, kişinin sağlık göstergesidir.”

Peki sağlıklı bir cilt ve saç için Jennifer Aniston hangi besinleri tüketiyor dersiniz? ” Bence Avokado harika bir besin. Ayrıca sağlıklı yağlar almaya dikkat ediyorum – fındık ve avokado gibi. Akşam yemeği için her zaman tonlarca yeşil sebze tüketirim. Ve tabii ki tahıl!”

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın