Sonbahar Gelmeden Vedalaşmanız Gereken 6 Güzellik Trendi

yorumsuz
35 views

Sonbahar Gelmeden Vedalaşmanız Gereken 6 Güzellik Trendi

Her ne kadar güzellik ürünlerini, günümüz trendlerini ve stillerini takip etsek de günün sonunda kendi bildiğimize geri dönüyoruz ve bu trendleri uygulamaktan vazgeçiyoruz.

 2019 yazında 90’lı yılların saç aksesuarları, neon göz farı, kıvırcık saçlar, aydınlık bir cilt gibi yoğun güzellik trendlerini görüyoruz. Demi Lovato’nun yüz bakımı uzmanı, Kourtney Kardashian’ın kuaförü, Kaley Cuoco’nun makyaj sanatçısı ve daha fazla güzellik uzmanının trend tahminleri için okumaya devam edin!

Vedalaşmanız gereken 2019 güzellik trendlerine göz atmaya hazır mısınız?

Out: 90’lı Yılların Saç Aksesuarları

Küçük eğlenceli saç tokaları herkes tarafından kullanılıyor ve çok da seviliyor. Fakat sektör çalışanlarının ortak fikri bu trendin bundan sonra çok fazla tutunamayacağı.

Paris doğumlu, Jennifer Garner ve Dakota Fanning gibi ünlülerin kuaförü, 90’lı yıllarda o tokaları taktığını fakat bunun geçici bir moda olduğunu düşünüyor. Nature Lab Tokyo marka elçisi ve ünlülerin kuaförü Andrew Fitzsimons ise 90’ların trendinin geri dönmesiyle aksesuarların gerçekten cesur ve gösterişli olduğunu gördük, ancak zamanla daha basit ve sade aksesuarlar bu trendin yerini alacak diyerek trendin out olacağının sinyallerini veriyor.

Out: Neon Makyaj

Parlak yaz gölgeleri, gömlekleri ve rujlar bu yaz güzellik dünyasının her alanında kullanıldı. Ancak makyaj uzmanları bu trendin çok fazla sürmeyeceği görüşünde. Bu yüzden, hala vaktiniz varken yaz bitene kadar elektrikli turuncu göz farınızı kullanmayı unutmayın.

Out: Her yerde ışıltı

Simler ve ışıltılı ürünler özellikle bu yaz her yerde karşımıza çıkıyor özellikle de dudak ürünleri, göz farları ve yüz maskeleri… Ancak makyaj ve cilt bakımı uzmanları; bu ışıltının podyumda veya editöryel alanda çarpıcı gözükse de, hassas bir uygulama gerektiğinden özellikle dudaklarda kolay olmadığını belirtiyor.

Ünlülerin estetik uzmanı Renée Rouleau, pırıltılı yüz maskelerinin göz alıcı olmasına rağmen, parıltıların en etkili cilt bakım maddesi olmadığını ve zamanla popülerliğini yitireceğini düşünüyor.

Out: Yeşim Silindirler

Bu yılın başlarında yeşim silindiri satın alan insanların çoğu, yüzlerini önemli ölçüde değiştirecek şekilde kaldırıp, şekillendireceklerini umut ediyorlardı. Ünlülerin estetik uzmanı Renée Rouleau, yeşim silindirler hakkında şöyle düşünüyor. “Bu tür bir etki için, ihtiyaç duyulduğu kadar kasları derin bir şekilde çalıştırmıyor.”

Bir yeşim silindirin yapabileceği şey sabah şişkinliğini hafifçe azaltmak ve dolaşımı artırmaktır diyerek insanların beklenti içine girmemesi gerektiğini de belirtiyor.

Out: Geometrik Eyeliner

Bu yıl kalın ve geometrik eyelinerlar moda olsa da makyaj uzmanları bu trendin zor olduğunu ve bir süre sonra sade eyeliner’a geri dönüleceği konusunda hemfikirler.

Out: 10 Adımlı Cilt Bakımı Rutini

K-Beauty’nin etkisi, ABD’de son on yılda patladığı için, tüketiciler; rutinlerinde bir düzine adım yer almazsa, bir şeyleri yanlış yaptıklarını düşünüyor. Bununla birlikte, yıldızların estetik uzmanı Shani Darden, Amerikan cilt bakım rejimlerinin temellere geri döneceğini düşünüyor.

Bir cilt bakım rutininin en önemli yönü; kusursuz bir cilde sahip olmak için çok fazla ya da en pahalı ürüne sahip olmaya gerek yok. En önemli şey cildiniz için en doğru ürünleri bulmaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın