ÜNLÜLERDEN PARTİ SEZONU İÇİN MAKYAJ HİLELERİ

yorumsuz
38 views

ÜNLÜLERDEN PARTİ SEZONU İÇİN MAKYAJ HİLELERİ

Yılbaşının gelmesiyle birlikte parti sezonu da açıldı. Daha kalıcı, parlak ve ışıldayan makyaj önerileri ise tabii ki bu işin ustası olan yıldızlar ve onların makyaj artistlerinden geliyor. İşte ünlülerden parti sezonu için makyaj hileleri:

Koyu siyah halkalar

Gece geç saate kadar süren eğlence; alkol ve sağlıksız beslenmeyle birleşince koyu siyah göz altı halkalarınızı daha da belirgin hale getirebilir. Ancak korkmayın, Rita Ora’nın makyaj artistinin bir önerisi var; “mat turuncu alt tonlu kırmızı rujunuzdan çok az bir miktar alıp açık renkli bir concealer ile karıştırın.” Rita Ora’nın sürekli taze bir yüzle gezmesinin sırrını bulduk!

Parlak ve mükemmel kaşlar

Mükemmel kaşlara sahip olan Ella Eyre sırrını paylaşmaktan çekinmiyor:” Bobbi Brown palette‘ten bir far göz farı kullanıyorum çünkü eğer bir hata yaparsanız düzeltmesi daha kolay. Armani ‘nin gerçekten harika ve ince bir fırçasını kullanıyorum. Bununla taşmaları da giderebiliyorum. Aynı zamanda makyaj artistim diş fırçasının üzerine saç spreyi sıkıp; onunla kaşlarımı sabitliyor.”

Dolgun dudaklar

Tamam, Kylie Jenner’ın dudak dolgusu yaptırdığını hepimiz biliyoruz ancak makyajsız halinde görebileceğiniz gibi; dudakları normalde kırmızı halıdaki kadar büyük değil. İşte bu noktada Jenner’ın makyaj artisti Mario Dedivanovic devreye giriyor. “Daha büyük dudaklar için dudak kalemi, ruj ve yüksek parlaklıkta bir lip glossa ihtiyacınız var. Dudak kaleminiz kendi dudak renginizde ya da bir ton koyusu olmalı. Dudağın şeklini ayarlamak için önce üst dudağı doldurun. Çizim ve doldurma işlemi bittikten sonra en üste ruju ve lip glossu uygulayın.”

Siz de NYX’in Mechanical Lip Pencil’i gibi bir kalem kullanabilirsiniz.

Kusursuz, ışıldayan bir cilt

Kusursuz cildiyle bilinen Jaime King; “Mary Greenwell ve Pat McGrath gibi makyaj artislerinden öğrendiğim en önemli şey, parmaklarımı kullanmam gerektiği! Ve insanlar bunu genelde unutuyor. Herkes makyaj fırçası kullanması gerektiğini düşünüyor. Ama çoğu zaman cildin cilde değmesi ve parmaklarınızdaki ısı, makyajda harika sonuçlar doğuruyor. Mesela kusursuz bir concealer uygulaması için parmaklarınızı kullanmanızı öneririm.”

Her daim kusursuz far

Bella Hadid’in makyaj artisti Vincent Oquendo; Bella’nın sürekli kusursuz görünen makyajını açıklıyor. “Bazen göz kapağını hazırlamak ve astarlamak için nötr bir dudak kalemi kullanıyorum. Far öncesi biraz sıcaklık yaratıyor. Kremsi olanları tercih etmelisiniz çünkü sonuçta dudak kalemleri dudaklar için üretilmiştir. Genelde parmağımla göz kapağına dağıtıyorum. Bu farın daha iyi parlamasını ve kalıcı olmasını sağlıyor.”

Uzun süre kalıcı ruj

Dakota Johnson’ın makyaj artisti Pati Dubroff, Dakota’nın kusursuz dudaklarının sırrını açıklıyor: ” Aslında çok kolay. Dudaklarınızı öncelikle nemlendirin. Ruju direkt tüpten uygulayın. Küçük boşlukları dudak kalemiyle uyguladıktan sonra tekrardan rujunuzla son bir astar geçin.”

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın