Sıcak Yaz Mevsiminde Vücut Bakım İpuçları

yorumsuz
25 views

Sıcak Yaz Mevsiminde Vücut Bakım İpuçları

Sıcak yaz mevsimi için bakım rutininizde vücudunuzu da odak noktanıza almalısınız. Daha pürüzsüz, yumuşak dokunuşlu ve sağlıklı bir ten için 7 aşamalı yazlık bakım rehberimizi keşfedin.

1/7

Kuru Fırçalama

Kuru fırçalamanın birçok faydası var. Cildi ölü deriden arındırıp kan dolaşımını hızlandıran bu uygulama daha pürüzsüz bir cilt ve daha kolay bir tıraş deneyimi için birebir.

2/7

Arındırıcı Adım

Vücut scrubları da yaz mevsiminin gizli kahramanlarından. Cildi biriken kirden arındırıp gözenekleri temizleyen ve doku eşitleyen bu adım olmazsa olmazlarımız arasında. 

3/7

Aknelere Karşı

Vücudunuzda aknelerden şikayetçiyseniz bikini sezonunda bu probleme kesin bir çözüm bulmak isteyebilirsiniz. Duş seanslarınıza dahil edeceğiniz salisilik asitli ürünlerle davetsiz misafirlere veda edebilirsiniz.

4/7

Koruyucu Kalkan

Güneş koruyucu uygulamak sıcak yaz mevsiminin atlanmaması gereken en önemli bakım adımlarından. Güneşe çıkmadan önce uygulayacağınız ve birkaç saatte bir yenilemeniz gereken bu adım, UV ışınlarının yıpratıcı ve yaşlandırıcı etkisine karşı güçlü bir müttefik.

5/7

Güneş Sonrası

Güneş banyosu sonrasında da cildinize nefes aldırmalı ve rahatlatmalısınız. Bu yüzden after sun ürünlerden destek alarak güneşten hassaslaşan cildinizi ferahlatabilir ve güneş ışınlarının yıpratıcı etkisini giderebilirsiniz. Bu uygulama bronzluğunuzun daha kalıcı olmasına da yardım eder.

6/7

Nemlendirici

Yüzünüzü nemlendirmeyi nasıl unutmuyorsanız vücudunuz için de aynı özeni göstermelisiniz. Kuru bir cilt hem pul pul görünür, hem de parçalı bronzluğa yol açar. Bu yüzden duş sonrası nemlendirici formüllerle cildinizin su rezervlerini doldurun.

7/7

Bakım Yağları

Bakım yağları cildinizi şımartmak ve ona ekstra destek olamk için en etkili ürünlerden. Nemlendirici, yatıştırıcı ve yeniden yapılandırıcı bu yağlarla çatlaklara karşı önlem alabilir, cildinize yumuşak bir dokunuş verebilir ve cilt dokunuzu eşitleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın