KADINLAR İÇİN RENK TERAPİ

yorumsuz
34 views

KADINLAR İÇİN RENK TERAPİ

KADINLAR İÇİN RENK TERAPİ

Ağrıyan ayaklar, sızlayan belimiz, karmakarışık zihnimiz bir türlü bu dağınık odayı toparlayamıyor, iş görev ya da zorunluluk halini alınca da, enerjimizi, yaşam enerjimizi kaybediyoruz. Bu öyle hemen olmuyor, biriktirmeler, kirlilikler, blokajların oluşması sizin ruh ve beden halinize göre hızla değişebiliyor. Özellikle kadınlarda ki erken yaşlanma, hücre kaybı gibi menopoz ve ağrılı adet dönemi gibi,  travmalar yaşatacak ruh halleri oluşturuyor. Bana gelen bir  çok bayan danışanım, yaşadığı zihinsel ve bedensel ağırlıklardan, bir an evvel kurtulmak arzusunda, gayet farkındalıklı geliyorlar. Ancak gelene kadar süren bu uzun süreç de, biriktirme o kadar uzun zaman almıştır ki, bedenimiz artık bir uzmana gitme zamanının tarif eder ya da ilaç kullanımına ramak kalıverir. Sorunlarımızın özüne inmek, tarafsız bir analiz ve sağduyu ister. Bunu kadınlar olarak her zaman başaramayız. Takılıp kaldığımız ağrılı regli dönemleri ya da aşırı sinir halleri, hormonlarımızın nasıl da tahribata uğradığını bize bir kez daha gösterir. Kontrol edilemez bir hal aldığında ise bir uzmana gitmek ve destek alma zamanı gelmiştir.

Biz kadınların en çok haz aldığı haller, bir buket çiçeğin narinliğinde, özel bir kokunun en alt notasında gizlidir. Birçoğumuz için sevilmek, bir kuru dalı bile alamayan ruh halimizin içinde kıvranır dururuz. Bazen dile gelir söyleniverir oracık da, bir kuru dalını mı gördüm diye. Bir kuru dalın bile sevgisine aç kalmış dişil enerji oracık da bırakı verir tüm cesaret ve üretimsel gücünü. Takıntı halini almadan içerden ve dışarıdan uygulanılacak çiçeklerin ve renklerin eş duygu durumları için hazırlanmış, preparatları sabah akşam dilaltına damlatarak ve akşamları ılık bir banyodan sonra kendi başınıza bile yapabileceğiniz bir iki bedensel masaj tekniği ile kolayca uygulamaya başlamak, şifa kanalını açmak demektir. İşte Renk Terapiyi tanıma nedenlerimiz. 5-7 Seans dan oluşan renk terapi görüşmeleri her görüşmede 2-2.5 saatlik bir çalışma programını oluşturur.

RENK TERAPİ KAÇ SEANSDAN OLUŞUR?

Renk Terapi ilk konsültasyon aşamasından sonra sizde ki bu konuda ki farkındalığı geliştirmek ve Renklerle nasıl alışmanız gerektiğini gösteren bir 5 seanslık çalışma paketi ile başlar. Konsültasyon, terapistinizle aranızda geçen özel görüşmedir. Rahatsızlıkların dile getirildiği, soru cevaplar halinde sizin neden burada olduğunuzun hikâyesini dinler. Size terapistinizin vereceği bazı testlerin çözülmesi ve Analiz kısmı için de Bach Çiçek kartları ve Renk Likit preparatlarla yapılan meditasyon çalışması hakkında bilgi verilir. Bu farkındalığın artması için her seansda gerçekleşen bir çalışmadır. Her seans ortalama 90-180 dakika sürer.

 İkinci seansta Bach Çiçekleri Analizi ile anlatılan yaşananları bir sağlama altına almak sizin de terapistinizin de işini kolaylaştırır. Bazen her zaman dürüst olamıyoruz, kendimize bile.  İlk terapi seansında gerçekleşen konsültasyon sonrası minik bir Bach Çiçekleri testinden geçerek, ruhsal saptamaların sağlamasını gerçekleştiriyorsunuz. Bach Çiçek kartları ile ve 100 adet sorudan oluşmuş test soruları ile işte Çiçeklerin titreşimlerine merhaba diyorsunuz.

Bir sonra ki seansda ihtiyacınız olan çiçek özleri likit preparatlarını nasıl kullanacağınızı terapistiniz size anlatıyor. Çiçeklerin sizde ki eş değer titreşim kanalları ile nasıl tepkimeler hissettirerek çalıştığını notlar alarak devam ettiriyorsunuz. Hiç görmediğiniz rüyalar, halsizlikler, burun akıntıları gibi minik reaksiyonlarla çiçeklerin haberlerini yine kendinizden alıyorsunuz n oldukça önemlidir. Tedavinin seyirini görebilmek iç. İlk 21 günlük kürü düzenli uygulamak şart.

Üçüncü seansda, Renk meditasyonu ve Çiçek nefesi çalışmaları gibi eğlenceli, canlandırıcı egzersizleri, terapistinizden öğrenerek kendinize uygulamaya başlıyorsunuz. Sizin ihtiyacınız olan enerji aktivasyonunu Çiçeklerden ve seçilmiş özel renklerden farkındalıkla alıyorsunuz. İkinci seansta 7 Çakra çiçeğini ve rengini tanımadan önce minik bir Renk testinden geçiyorsunuz. İlk yedi şişe içerisinden seçtiğiniz ilk üç Renk sizin ihtiyaçlarınızın yönünü ve kalitesini belirliyor. Renk Meditasyonu çalışmasını terapistinizin kılavuzluğunda deneyimlerken Pranayama çalışmasını 7 çakra çiçek özlerinin esansları ile buluşturuyoruz.

4.Seansa gelindiğinde, bedenimize kendi kendimize uygulayabileyeceğimiz gece reçetelerini aktarıyor terapistiniz. Sizin hangi Çiçek özleri ile nasıl çalışacağınızı uygulamalı olarak aktarır. Kullanacağınız çiçek özünün limbik (koku sistemi) üzerinde ne amaçlı kullanıldığını yine terapistiniz anlatıyor size.

Sizin için hazırlanmış özel çiçek öz esansları ve öğrendiğiniz uygulama teknikleri ve Bach Çiçek sıvı preparatlarınla 21 GÜN boyunca devam ediyorsunuz bu çalışmaya.

Renk Terapi adımları…

 Konsültasyon

Sizi buraya getiren şeyin nedenleri, kimliği ve rahatsızlıkları hakkında, terapistinizle gerçekleştirdiğiniz bir saptama ve analiz çalışmasıdır. Anlatamadıklarınız, üzerinizden atamadığınız birilerinin enerjileri ile kirlenme, ağrılar, ruhsal haller ve durumlar üzerine bilgilendirme. Soru cevap şeklinde devam eden ve analiz teknik çalışmaları ile tamamlanan bir ön çalışmadır.

Nefes (pranayama)

Nefes çalışmaları ile Çiçek özlerinin difüze edilmesi, meditatif hale geçebilme, algıların açılması ve Çiçek özlerinin titreşim boyutunda sizinle doğru orantıda çalışmasını sağlamak için yapılan bir biorezonans tekniğidir. Nefes çalışması enerjiyi hareketlendirerek, beyne daha fazla oksijen gitmesine ve çiçek özlerinin burun yolu ile difüze edilmesini sağlar.   Beyine giden titreşimler, uyarılar, hızla limbik sisteminde dağılır. Renk Terapide Nefes çalışmasında hem Renklerin hem de Çiçeklerin titreşimlerinden desteklenirsiniz. Her nefes sizin ihtiyacınız olan titreşimi o çiçeğin özü ile alabilmenizi sağlar. Yeter ki doğru çiçek ve doğru renk aktive edilmesi gereken Çakra alanı ile uyumlansın.

Renk Meditasyonu

Çakra Renkleri ile yine çakralar üzerinde ki alanlarda yapılan bu çalışma da,7 Temel çakra rengi kullanılır.  Başlangıç da Renk sıvı preparatları ya da renk kartları ile çalışabileceğiniz destekçiler zamanla kendini içselliğin içinde ki  Renk tonlarına bırakır.

Masaj Terapi

Çiçekler ve Renklerin enerjisi ile çalışırken, diğer taraftan dıştan çalışımı, bedensel alanları güçlendirmek adına yapılan bir terapi destekçisidir. Ağrılı ya da toparlanmış sinir sıkışmaları, hissetmeyen kollar ya da kurtulamadığımız baş ağrılarına yönelik yapılan bir çalışmadır. Bu çalışma terapistinizin size uygulayacağı Kahuna ve Efloraj tekniklerinin birleşimi ile aktarılır. Çiçek ve renk titreşimleri seans sonunda Bioenerji dengelemesi ile tamamlanır.

Bach Çiçekleri

38 farklı çiçek özünden oluşturulmuş birbirinden farklı çiçek özleri. Sertifikalı Avrupanın bir çok ülkesinde özel dükkânlarında bile satın alabileceğiniz özler. Yeter ki elinizde terapistinizin verdiği çiçek reçeteleriniz olsun. 38 Farklı psikolojik ve ruhsal hal için Edward Bach tarafından tam 50 yıldır uygulanan bir çiçek terapisi yöntemi. Bu ekol Kanada, İngiltere gibi ülkelerde bir çok depresyonik durum düzenlemesi için kullanılıyor. Bach Likitleri kesinlikle ilaç değildir. Tamamiyle 38 farklı çiçek özünün ve ağaç kabuğunun kullanıldığı bir Homeopatik tedavi biçimidir. Size terapistinizin vereceği özler özel kullanımları ve saklama koşulları anlatılarak verilir. 21 Gün veya ihtiyaç durumuna göre sürekli kullanabileceğiniz çantanızda bile taşıyabileceğiniz sıvı preparatlar PANİK ATAK gibi ruhsal haller içleyin bir çözümleyici, şifacı.

Renklerle Ezoterik Çalışmalar

Hepimiz farklı titreşim boyutunda çalışırız. Hiç birimiz bir diğerine benzemez bu bizim yaşam ritmimizdir. Bu ritmi bulabilmek ona uyum sağlayabilmek için yapılan bu ritüellistik çalışma da derin medite olma hali,koku algısı üzerine egzersizler ve elbette ki kart okumaları ve aktivasyonları ile enerjimizi toparlayabilmeyi bir amaca hizmet etmesini sağlaması açısından oldukça önemlidir. Konsantrasyonumuzun güçlenmesi, yaratıcı ağ kanalımızın açılması kök çakranın blokajlardan temizlenmesi için yapılan bir çalışmadır. Lavanta Çiçeğinin ve Mor rengin aktive edileceği bu ezoterik çalışmada hem eğlenecek hem de farkındalığınızı tazeleyebileceksiniz. İçinde olumlamaların bulunduğu, mumlar, çiçek öz esansları ve renk mantraları ile dolu meditatif bir gece çalışma biçimidir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın