Dior Puglia’ya Sevgilerle

yorumsuz
21 views

Dior Puglia’ya Sevgilerle

Dior Cruise 2021 şovu, 22 Temmuz Çarşamba günü, Lecce – Puglia’da pandemiye karşı yüksek güvenlik önlemleri alınan seyircisiz bir ortamda gerçekleşecek.

Puglia’da tanıtılacak 2021 Cruise koleksiyonu, müzikten mimariye birçok sanat disiplininden izler taşıyor. Bu topraklardan ilhamla hazırlanan tasarımlar, Maria Grazia Chiuri ile Marinella Senatore ve Pietro Ruffo gibi değerli sanatçıların birlikte çalışmasının ürünü. Projede yer alan tüm zanaatkarlara ve sanatçılara desteğin sürmesi adına karantinadan çok daha önce başlanan çalışmalara devam eden ve planlanan şovu planlandığı gibi İtalya’da hayata geçirmeye hazırlanan Dior’un kreatif direktörü Chiuri, “Babam bana böyle zorlu zamanlarda kendime ve daha da önemlisi geleceğe inanmamı öğretti” diyor.

Koleksiyon hazırlıkları süresince Puglia’daki sanatçı ve zanaatkarlarla telefon ve videolar üzerinden iletişim kuran kreatif direktör bu deneyimin bilinenden tamamen farklı olduğunu belirterek ekliyor: “Çalıştığımız insanları güvende tutarken geleceğe de bakmak istedik.

Modaseverlerin dijital dünyadan tanık olacağı bu defilenin ardından en kısa zamanda modanın geleneksel takvimine dönmeyi hedeflediğini açıklayan Dior genel müdürü Pietro Beccari, “Lüks ve beraberinde gelen his, pandemiden sonra da burada olacak. Asıl odaklandığımız da bu” sözleriyle fiziksel moda şovlarının önemine dikkat çekti.

Gucci ve Saint Laurent‘in aldığı önemli değişim kararlarının aksine bildiği yoldan şaşmayacağını vurgulayan modaevinin ilk ve belki de tek online defilesi heyecanla bekleniyor.

Klasik Tasarımlara Sanatsal Dokunuş

Silvia Venturini Fendi’nin Los Angeles merkezli sanatçı Joshua Vides ile yaptığı işbirliği sonucu ortaya çıkan California Sky, modaseverlerle buluştu. İtalyan modaevinin Harrods Fendi Cafe ve Peekaboo Bar pop-up projelerinin ardından Vides ile yaptığı üçüncü çalışma olan 2020 Prefall koleksiyonu, sanatçının imzası niteliğindeki siyah-beyaz tarzını Fendi’nin kadın, erkek ve çocuk koleksiyonlarıyla buluşturuyor.

Son zamanların en önemli çağdaş sanat figürlerinden biri olan Vides’ın animasyonu andıran çizgileri ile Fendi tasarımlarının bir araya geldiği koleksiyon, klasiğin modern bir yorumu. Siyah-beyaz ağırlıklı kıyafet ve aksesuarlar, mavi ve menekşe rengi dokunuşlarla daha da çekici hale geliyor. İkonik FF logosunu Roma’nın gökyüzünden ilham alarak yeniden yorumlayan sanatçının klasikleşen gözlük ve çanta modelleriyle yaptıkları ayrıca görülmeye değer.

Kadın koleksiyonunda şehir ile rivierayı bir araya getiren California Sky, enerjik ve dinamik görünümler sunuyor. Koleksiyonun bisiklet şortlarından naylon rüzgarlıklara, deri ceketlerden plajlar için hazırlanan kaftanlara uzanan giyim ürünleri gibi aksesuarları da oldukça çeşitli. Modaevinin ikonik Peekaboo ve Baguette çantaları ile çok satan Fendirama güneş gözlüğünü çizgi filmi andıran dokunuşlar ve yenilenmiş logoyla yorumlayan aksesuarlar ayrıca ilgi çekiyor. Kadın koleksiyonuna hakim olan renk, desen ve cesur tasarımları erkek ve çocuk koleksiyonunda da bulmak mümkün.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın