Moda Haberleri

yorumsuz
23 views

Moda Haberleri

Oscar Töreni Nisan 2021’e Ertelendi

93. Oscar Ödülleri de tıpkı MET Gala, Olimpiyatlar ve diğer birçok etkinlik gibi ertelendi. Tören, beklenenin aksine Şubat ayında değil 25 Nisan 2021’de gerçekleşecek. 

İlkbahar ve yaz boyunca çekilmesi planlanan filmlerin koronavirüs sebebiyle askıya alınması, Akademi Ödülleri’nin beklenenden ileri bir tarihe ertelemesinin asıl sebebi. Geniş çaplı törenin ertelenmesinin ardında yatan diğer bir neden ise salgının sonbahar ya da kış aylarında meydana gelebilecek olası ikinci dalgası. Belirlenen yeni tarih, başvuruların da 28 Şubat’a kadar uzatılmasına olanak sağladı. “Başvuru dönemini ve ödül tarihini esneterek film yapımcılarının kontrolleri dışında meydana gelen bir şey için cezalandırılmalarına engel olmayı ve filmlerini bitirip yayımlamaları için gereken esnekliği sağlamayı umuyoruz” şeklinde konuşan Akademi Başkanı ve CEO’su Dawn Hudson, filmlerin karamsar anlardaki rahatlatıcı, eğlendirici ve ilham verici yönüne vurgu yaptı. Ertelenen törende ödüllerle buluşacak adayların ise 15 Mart’ta açıklanması bekleniyor.

Alexander McQueen ile Patchwork Tekniği Üzerine

Alexander McQueen koleksiyonlarının temelini oluşturan yaratıcılık fikrinden yola çıkarak, yaratıcılığı teşvik eden projesi McQueen Creators‘ı daha önce duyurmuştu.

Nisan ayından itibaren, her hafta piyasaya sürdükleri yeni bir konseptle, takipçilerini yaratıcılığa davet eden modaevinin bu haftaki projesi patchwork’ler üzerine yoğunlaşıyor.

Modaseverleri evlerinde bulunan kumaşları kullanarak yaratıcı tasarımlar hazırlamaya davet eden son projesinin çıkış noktası ise, James Williams’ın tarihi alegorik patchwork yorganından ilhamla tasarlanan ve geçtiğimiz Mart ayında Paris Moda Haftası’nda ilk kez tanıtılan Alexander McQueen Sonbahar/Kış 2020 Kadın Koleksiyonu.

Projenin bir parçası olmak isteyenler, YouTube’da yayınlanan yorgan patchwork yapımı videosundan ilhamla ya da kendi teknikleriyle hazırladıkları patchwork’leri #McQueenCreators etiketi ile Instagrama yükleyip, önümüzdeki günlerde tasarımlarını markanın sosyal medya hesaplarında görebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın