Hook lifting sistemi

yorumsuz
36 views

Hook lifting sistemi

Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için uygulanan botoksun yerine gündelik yaşamı etkilemeyen Hook lifting sistemi tercih edilmeye başlandı.

Hook lifting gündelik yaşamı etkilemeden daha genç, daha canlı bir yüze kavuşturmak için biyomedikal mühendislik tarafından tasarlanmış yeni bir yöntem. Bu yöntemle ameliyatsız olarak yüzün daha genç görünmesi mümkün hale geliyor. Sadece 15 dakikada gerçekleştirilen Hook Lifting işlemiyle ilgili bilgi veren Medicana Çamlıca Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural, bir çok noktada insanların tercih ettikleri bir uygulama olmaya aday olan yöntemin etkisinin tamamen oturması için inflamasyon sürecinin tamamlanması gerektiğini söyledi. Vural, “Uygulamadan sonra 3 ay kadar bir süre daha yüzdeki gençleşme ile ilgili değişiklikler devam ediyor. Kalıcı sonuç 3. ayda oluşuyor ve etkisi 2 yıl sürebilmektedir.” dedi.

Hook lifting kanca şeklinde bir iğnenin içinde sarmal şeklinde dolanmış olan bir doku tutucu sentetik materyalden oluşuyor. Temel felsefesi uygulandığı alandaki dokuya yapışarak doku reaksiyonu yaratması ve bu sebeple gerilme meydana getirmesidir. Diğer tekniklerden farklı olarak doku inflamasyon süreci ile gerginlik oluşturmuş oluyor. Yüzde sarkma kırışıklık gibi şikayetleri olan birçok kişide rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Hook lifting tamamen ayaktan tedavi uygulamaları içinde yer alıyor. Bireyler bu işlem için öğlen arasında misafir olup, öğleden sonra da iş yerlerine işlerinin başına dönebiliyor. Metot ameliyathane şartları ve derin anestezi gerektirmiyor. Topikal ya da Iokal anestezi ile uygulanıyor. Yan etkisi olmayan, vücut tarafından tümüyIe eritilebilir cerrahi ameliyat ipinin cilt içine yerleştirilmesi sonucunda; ip cilt altında hem dokuyu kaldıran bir dayanak vazifesi görür hem de kollajen ve diğer bağdokusu elemanlarını uyararak ciltte bir gençleşme ve yenilenme sürecini meydana getirir.

Hastaların duydukları ağrı sadece iğne batması kadar olduğu için öncesinde sürülen kremler ile ağrı duymalarını engelliyor. Bu yüzden herhangi bir anestezi uygulamasına gerek kalmıyor. İlk yapıldığında bir canlılık fark etmek mümkün ama esas vurucu etkisi 3. Ayda ortaya çıkıyor ve etkisi 24 ay kadar sürüyor. Uygulama sonrasında belli belirsiz bir şişlik ve morluk nadiren de olsa olabilir ancak tüm bu etkiler 3-5 gün içerisinde tamamen ortadan kalkabildiği gibi makyajla da rahatlıkla kapatılabiliyor.(İHA)

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın